Üdvözlünk a leendő örökbefogadók között!
Segítünk, hogy átgondolt, felelős döntést hozhass!
Örökbe adott kutyáink sorsát nagyon szívünkön viseljük, de sajnos sok esetben tapasztaljuk, hogy a leendő gazdik nincsenek tisztában a kutyatartás alapjaival. Menhelyünk lehetőséget biztosít arra, hogy az örökbefogadott kutyát próbaidő után visszahozhassák, de ezzel több okból sem szabad visszaélni. Egy ilyen elválás a kutyán újabb mély sebeket ejt. Ezzel a pár kérdéssel és néhány hasznos információval szeretnénk elkerülni, hogy meglepetések érjenek téged az örökbefogadás után.
a legfontosabb kérdések
Átlagosan hány évig él egy kutya?
Naponta hányszor kell megetetni a kutyát?
6 hónapos kortól 1 éves korig naponta csupán kétszer etessük! Az élelem összmennyiségét persze növeljük, hogy elősegítsük a kutya lendületes, gyors fejlődését.
A felnőtt kutyát 1-8 éves kora között naponta egyszer etessük! Az idős kutyáknál már érdemes a napi élelem adagot két részben odaadni (reggel és délután), hogy ne terheljük le a gyomrát.
Milyen alapvető vezényszavakat kell megtanítanunk neki?
Egy menhelyről kihozott kutya gyakran nem hallgat a saját nevére vagy új családjától más nevet kap. Az új nevet is meg kell neki tanítani. A legfontosabbak az ül, gyere ide, nem szabad vezényszavak, sokszor ezeket sem ismerik. Jutalomfalattal azonban könnyen megtaníthatóak bármire, csak egy kis idő kell hozzá.
Ezek után jöhet a többi feladat: fekszik, lábhoz, pacsi, stb. A legjobb, ha kutyaiskolába járunk a kutyával.
Milyen gyakran kell állatorvoshoz/oltásra vinni?
Mit eszik a kutya?
Lakásban tartott kutyát milyen gyakran kell sétáltatni?
Üdvözlünk a leendő örökbefogadók között!
Hogyan válasszam ki a hozzám való társat?
Ha már tisztában vagyunk egy gazdi felelősségeivel, akkor át kell gondolnunk, hogy milyen kutyát szeretnénk. Vegyük figyelembe saját életformánkat, lehetőségeinket, és a kiválasztott kutya tulajdonságait, igényeit.
Egy sportos alkatú embernek kitűnő választás lehet egy gyors, nagy mozgásigényű vadászkutya, akivel eljárhat akár futni, kerékpározni. Ha gyermek is van a családban, akkor érdemes békésebb, türelmesebb természetű, esetleg kölyökkutyát előnyben részesíteni. Időskorú gazdijelöltek számára elsősorban kisebb termetű, nyugodtabb természetű, felnőtt kutya javasolt, hiszen egy kölyökkutyával még sok lehet nekik a gond.
Ha eldöntöttük, hogy menhelyről szeretnénk kutyát, akkor gondoljunk bele, hogy gyakran 50-100, esetleg több száz kutya közül kell választanunk.
a legfontosabb kérdések és tanácsok
Kérhetek segítséget a választásban az itt dolgozó önkéntesektől?
Várjuk meg, hogy a kutyák közeledjenek hozzánk!
Adjunk neki időt!
Ismerjük meg a kiválasztott kutya előéletét!
Mit tegyek, ha van már otthon másik kutya?
Mielőtt hazavisszük az új kutyát, mindenképp ismertessük össze meglévő kutyusunkkal egy semleges területen. Előfordulhat, hogy nem jönnek ki egymással főleg, ha azonos neműek. Persze ez is összeszoktatás kérdése, inkább hozzuk magunkkal otthoni kedvencünket, és például tegyünk egy közös sétát a kutyákkal, figyeljük a viselkedésüket.
Ne lepődjünk meg, ha a gondozók keresztkérdéseket tesznek fel nekünk!
Összeállításunk forrásai
Összeállításunkat az alábbi források alapján készítettük:
Szukát keresek
Kant keresek
Gyorslinkek
Kapcsolat
+36 30 496 4122
ave.pomaz@freemail.hu
facebook: pomazi.kutyamenhely
Címünk
2013 Pomáz
Pod Jaszenovo dűlő, hrsz. 10119.
Kedd-Szombat 10:00-15:00
Vasárnap- Hétfő zárva
Befogadási stratégia
Tudj meg többet egyesületünk befogadási stratégiájáról, együttműködési törekvéseiről más szervezetekkel.
Tevékenységünk
Tudj meg többet működési elveinkről, programunkról, tevékenységünkről, a menhely mindennapjairól!